26 listopada 2017 – Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Ten, który jest Królem, jest też Pasterzem. Szuka swoich owiec, służy im i czeka, by miłość uczyniły treścią swojego życia. Pozwala im podejmować decyzje i doświadczać ich skutków. Te z nich, które wybrały dobro i świętość, zapytają Go: “Kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie, spragnionym i daliśmy Ci pić?”. Nie wiedzą o swej doskonałości, bo są skupione na potrzebach bliźniego. Prawdziwa świętość nie wie o sobie.

  • Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza do udziału w katechezie dla dorosłych na temat Dzień Święty w starożytności. Katechezę poprowadzi ks. dr Lucjan Bielas z UPJPII w najbliższą środę, 29 listopada, o godz. 19.00.
  • Spotkanie Straży Honorowej NSPJ odbędzie się w czwartek, 30 listopada, o godz. 16.00 w salce przy ul. Schodowej.
  • Kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie się w piątek, 1 grudnia, o godz. 17.00.
  • W piątek, z racji pierwszego piątku miesiąca, dodatkowa Msza św. o godz. 17.00, a okazja do spowiedzi w godz. od 16.30 do 17.00 oraz od 18.00 do 18.30.
  • W sobotę nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca o godz. 17.30.
  • W przyszłą niedzielę Wspólnota Nieustającego Różańca będzie prowadziła adorację Najświętszego Sakramentu w godz. od 13.30 do 17.00.
  • W najnowszym Małym Gościu dołączony jest lampion roratni do samodzielnego złożenia.
  • Katechezy neokatechumenalne odbywają się w krypcie naszego kościoła w poniedziałek i w środę o godz.19.30.
  • Sympatycy biegania mogą wziąć udział w 5. Biegu Mikołajkowym, organizowanym w sobotę, 2 grudnia, o godz. 12.00 na terenie lotniska w Bielsku-Białej Aleksandrowicach. Dajmy wyraz naszej czci wobec św. Mikołaja również poprzez taką formę aktywności. Zachęcamy parafian do uczestnictwa w biegu, a na biegacza z naszej parafii, który osiągnie najlepszy rezultat, na mecie czekać będzie nagroda specjalna ufundowana przez księdza proboszcza. Uczestnicy pobiegną na dystansie 6 km, a trasa obejmie 2 pętle po 3 km. Zgłoszenia poprzez stronę internetową: www.datasport.pl lub www.asir.pl w terminie do 26.11.2017 r.

Kolekta zbierana w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

X