10 grudnia 2017 – II Niedziela Adwentu

Jan Chrzciciel obrał sobie za cel przygotowanie Bogu drogi do ludzkich serc. A dziś ten, który wypełnił szczególną misję przygotowania Izraela na pierwsze przyjście Chrystusa na ziemię, wzywa do nawrócenia, wewnętrznej przemiany i poszukiwania Bożego sensu życia.
W dzisiejszą niedzielę obchodzimy odpust parafialny ku czci św. Mikołaja. Sumę odpustową odprawi ks. biskup Piotr Greger. Również dzisiaj modlitwą oraz ofiarą do puszek wspieramy Kościół na Wschodzie.

 • Roraty w naszej parafii odprawiane są od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, a w sobotę o godz. 9.00. Zapraszamy do uczestnictwa.
 • W tyle kościoła można nabyć opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Prosimy o ofiarę nie mniejszą niż 5 zł. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na pomoc charytatywną.
 • Akademia Miłości zaprasza na spotkanie, którego tematem będzie „Kłótnia, która zbliża” w środę, 13 grudnia, o godz. 19.00 w salce przy ul. Schodowej. Spotkanie poprowadzi psycholog i psychoterapeuta Barbara Pasowicz.
 • Katechezy neokatechumenalne odbywają się w krypcie naszego kościoła w poniedziałek i w środę o godz. 19.30.
 • Ks. Grzegorz Strzelczyk wygłosi w Hałcnowskiej Bazylice katechezę o Kościele i Świętych Obcowaniu we wtorek, 12 grudnia, o godz. 19.00.
 • Jerycho Różańcowe u Księży Pallotynów we wtorek od godz. 18.00, a w naszym kościele w środę od godz. 9.30 do 17.00.
 • W czwartek sekcja ekumeniczna KIK będzie modlić się o jedność chrześcijan w czasie Mszy wieczornej. Po niej spotkanie z ks. prof. Józefem Budniakiem.
 • Od stycznia 2018 r. nastąpi zmiana godzin odprawiania Mszy św. w niedziele i święta. Pierwsza poranna niedzielna Msza św. będzie odprawiana o godz. 6.30. Natomiast uczestników Mszy św. o godz. 17.00 i 19.00 zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.30. Ta zmiana doprowadzi do regularności odprawiania Eucharystii co półtorej godziny. Często również w naszym kościele odbywają się różne dodatkowe wydarzenia i w takich sytuacjach dochodzi do ich nałożenia. Ponadto odprawianie Mszy św. o godz. 19.00 nie pozwala wiernym na przygotowanie się do Eucharystii sprawowanej o godz. 20.00. Nie ma czasu na spokojną wymianę w kościele i na miejscach parkingowych. W naszej parafii w niedziele i święta będzie odprawianych 9 Mszy św., choć w niektórych uczestniczy niewielka liczba wiernych. Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie dogodną porę uczestnictwa.
 • Świątynia to miejsce szczególne, w którym każdy wierny może poczuć obecność Boga i zjednoczyć się z nim w modlitwie. Jej piękny i staranny wystrój podkreśla, jak ważną rolę odgrywa ona w życiu duchowym wiernych. W ostatnich dniach pojawiła się tapicerka na wszystkich ławkach naszej katedry, dodając atmosfery podniosłości i uroczystego charakteru. Wykonana według właściwej technologii z najwyższej jakości tkanin i materiałów znacznie poprawi komfort cieplny w kościele. Uprzejmie prosimy wiernych, a szczególnie dzieci, o uszanowanie pokrycia, które – mamy nadzieję – spełni swoje przeznaczenie i będzie służyło przez długie lata.
 • Zakończone zostały także prace w zakrystii. Uporządkowano i zabezpieczono wszystkie instalacje. Obecnie zakrystia w nowym wystroju stanowi odpowiednie miejsce przygotowania do celebracji nabożeństw.
 • Od soboty, 16 grudnia, rozpoczniemy odwiedziny rodzin, które czują się związane z naszą parafią i chcą spotkać się z kapłanem, by wspólnie prosić Boga o błogosławieństwo. Plan odwiedzin wywieszony jest w gablotce i dostępny na stronie internetowej parafii.
 • W przyszłą niedzielę młodzież IV LO, realizując projekt „Pola nadziei”, będzie kwestować przed kościołem na rzecz Hospicjum o godz. 9.30, 11.00 i 12.30.
X