7 stycznia 2017 – Niedziela Chrztu Pańskiego

Święto Chrztu Pańskiego z jednej strony objawia nam Jezusa jako umiłowanego Syna Bożego, posłanego przez Ojca w mocy Ducha Świętego dla zbawienia człowieka, z drugiej zaś strony kieruje uwagę na rzeczywistość naszego chrztu. W tym sakramencie bowiem doświadczamy mocy zbawczej Chrystusa, która wyzwala z niewoli grzechów. Zostajemy także napełnieni Duchem Świętym i w ten sposób każdy z nas staje się umiłowanym dzieckiem Bożym. Kościół obchodzi w ten sposób święto narodzin milionów swoich dzieci, którym dała nowe, Boże życie woda chrztu świętego. Wraz ze świętem Chrztu Chrystusa kończy się liturgicznie okres Bożego Narodzenia. W Polsce jednak jest dawny zwyczaj przedłużania tego czasu do święta Ofiarowania Pańskiego obchodzonego 2 lutego. Dlatego do tego dnia można zachować szopkę, choinkę i śpiewać kolędy.

• Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy za złożone ofiary.
  • W piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a „Rozmowy z Jezusem” o godz. 19.00.
  • Szkoła Podstawowa „Skała” i Przedszkole „Ziarenko” zapraszają na dzień otwarty, który odbędzie się w sobotę, 13 stycznia, o godz. 10.00 w budynku szkoły przy ul. Młodzieżowej 7. Szczegóły na plakacie w gablotce.
  • W przyszłą  niedzielę, 14 stycznia, podczas Mszy św. o godz. 11.00 naszej modlitwie towarzyszyć będzie kapela „Beskidek”.  Po Mszy odbędzie się koncert kolęd i pastorałek.