Bożonarodzeniowy koncert w katedrze

W sobotę, 6 stycznia, w bielskiej katedrze z bożonarodzeniowym koncertem wystąpił chór Polifonici del Marchesato z Turynu, pod dyrygenturą Enrico Miolano.
Chór istnieje od 30 lat i skupia osoby od 18 – 60 lat. Chóralne Stowarzyszenie „Polifonici del Marchesato” zostało założone w 1986 roku przez Antonella Aimone. Na swoim koncie ma już ponad 450 koncertów w Europie i na świecie. Koncertuje w kościołach we Włoszech jak oraz poza granicami przedstawiając programy muzyki sakralnej. Ponadto chór koncertuje w znaczących okresach w roku liturgicznym (Adwent, Boże Narodzenie, Wielki Post, Wielkanoc) przede wszystkim w Diecezji Saluzzo, z którą stale współpracuje.
Chór wykonał słynne bożonarodzeniowe szlagiery za Oceanu, jak i niemieckie i francuskie klasyki kolędowe. Nie zabrakło utworów gospel oraz arcydzieł mistrzów opery włoskiej.
Piękny koncert, przy ogromnym aplauzie licznie zgromadzonych słuchaczy w bielskiej katedrze.

Polifonici del Marchesato